21-25.10.2017 r. Destrukcja=Kreacja i Instalacja TEN

27/10/17
Wystawa
21-25.10.2017 r. Destrukcja=Kreacja i Instalacja TEN
 
W dniach 21-25 października w Soho Factory w hali 19 miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie, jakim była akcja Destrukcja=Kreacja Marka Sułka oraz towarzysząca jej Instalacja TEN Jacka Jędrzejczaka
 
Destrukcja = Kreacja Marka Sułka, polegała  na wspólnym tworzeniu nietypowego, artystycznego obiektu z ogromnej bryły styropianu. Geometryczny obiekt w kształcie sześcianu, zamieniał się w organiczną rzeźbę pełną dziur i tuneli.  Wokół znajdować wynikający z akcji, niezwykły, biały bałagan.
 
Marek  Sułek - absolwent ASP w Warszawie i Rietveld  Academie w Amsterdamie. Zajmuje się sztuką w przestrzeni miejskiej. Ma na koncie  szereg realizacji w Europie i USA . Reprezentował Polskę na Expo w Hanowerze i  Mediolanie. W Warszawie można obecnie oglądać kilka z jego prac np. pływającą po Wiśle rzeźbę - Papierową Łódeczkę, serię rzeźb Miasto Aniołów na Pradze, Czerwone Obiekty na Rondzie de Gouela, Instalacje  200 podwieszonych rzeźb -w nowym Szpitalu Dziecięcym przy ul. Banacha
 
TEN  - Jacek Jędrzejczak
Instalacja TEN opiera się na działaniu światłem. Stanowi audiowizualną wariację na temat czasu i przestrzeni. Prace te koncentrują sie z jednej strony wokół kwestii przemijania i trwania, z drugiej zaś zerwania owego kontinuum, zwolnienia, zatrzymania, a w efekcie - zmiany, bezruchu. Muzykę do videoartów Jacka Jędrzejczaka skomponował Bogdan Mizerski  Wykorzystanie techniki videomappingu według pomysłu Piotra Cieślika, umożliwiło stworzenie geometrycznej tkanki jednoczesnych seansów/ videoart’ów.
 
Jacek Jędrzejczak - zajmuje się fotografią artystyczną i sztuką wideo, ale poszukuje i eksperymentuje w różnych dziedzinach sztuki. Psycholog, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W ostatnich latach fascynuje się związkami między dźwiękiem i obrazem filmowym.Współpracuje z wieloma muzykami eksperymentalnymi. Tworzy indywidualne projekty m.in z Tadeuszem Sudnikiem, Bogdanem Mizerskim oraz Andrzejem Rejmanem.
 
Twórca galerii Instytut 116 oraz wydawnictwa Art and Psyche. Obserwator ruchu Decentryzmu. Wykładowca, kolekcjoner sztuki.
Zobacz więcej zdjęć : 
Blog SOHO Mińska 25
Blog SOHO Mińska 25
Blog SOHO Mińska 25
Blog SOHO Mińska 25
Blog SOHO Mińska 25
Blog SOHO Mińska 25