Teatr Niewielki

Teatr Niewielki, to jedyny teatr w Warszawie, który od początku do końca - od spektakli po architekturę wnętrza - powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1 - 7 lat. Tu wszystko jest na miarę maluchów - kolorowe foyer, gdzie czekają zabawki, książki i małe co nieco, kameralna sala teatralna, pełna miękkich poduszek, a przede wszystkim przedstawienia-podróże do świata dziecięcej wyobraźni. 

Od momentu powstania Teatr Niewielki konsekwentnie realizuje autorski program teatru artystycznego dla najmłodszego widza. Teatru, który nie tylko jest dla niego zrozumiały, ciekawy i który bawi, ale także rozwija wyobraźnię, inspiruje, kształtuje poczucie estetyki, edukuje i otwiera na świat idei. 

Zespół teatru stanowią artyści z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi i dla dzieci. Za repertuar odpowiada dyrektor artystyczna teatru, Maria Szajer - reżyserka, aktorka, scenarzystka, a także autorka książek dla dzieci, której prawdziwą pasją jest twórczość dla najmłodszego odbiorcy sztuki. Aktorzy mają zazwyczaj oprócz wykształcenia stricte teatralnego, dyplomy pedagogów, logopedów lub psychologów. 

Dlaczego Teatr Niewielki?

  • niewielki, bo dla niewielkich widzów, czyli dzieci w wieku 1 - 6
  • niewielki, bo dla niewielu widzów; sala teatralna mieści do 50 osób
  • niewielki, bo wystawiający “niewielkie” przedstawienia; czas spektakli to 30 minut + 15 minut zabawy
  • no, i niewielki, bo tak niewiele trzeba, żeby nas polubić…

Teatr Niewielki. Dla maluchów w sam raz.

Teatr Niewielki